V případě, že konvenční řešení nejsou dostatečná.
Technologie kompetence CD-Svařování

CD-svařování (svařování kondenzátorovým výbojem) je vysoce hodnotný svařovací proces. Hlavně z důvodů zlevnění výroby při vysokých počtech kusů a možnosti svařování různých materiálových kombinací, to představuje významnou konkurenční výhodu oproti konvenčním svařovacím metodám.

CD-svařování se liší od konvenčního způsobu odporového svařování především způsobem dodání energie. Požadovaná svařovací energie je dodávána kondenzátory prostřednictvím krátkého intenzivního impulzu, není přímo odebírána z elektrické sítě.

Zatížení sítě CD-svařovacím systémem je tudíž symetrické a jedná se o pouhý zlomek oproti konvenčnímu odporovému svařování.

Díky krátké době svařování je výrazně redukována tepelně ovlivněná zóna. To umožňuje sváry mezi extrémně rozdílnými tloušťkami komponentů, s nejvyšší rozměrovou stálostí a bez náběhových barev.    

Již při konstrukci a vývoji svařovaných dílů Vám jsou naši inženýři k disposici.

Výhody, které máme v rukávu:

  • Doba svařování v milisekundách (8 ms - 25 ms)

  • Přesné svařování bez dilatačních deformací

  • Vysoké svařovací proudy (80 kA až 1.000 kA) s minimální síťovým připojením

  • Svařování materiálů s vysokou vodivostí (měď, mosaz, stříbro, bronz), smíšené materiálové kombinace

  • Svařování dílů různých průřezů a materiálových kombinací

  • Svařování za tepla tvářené oceli (1.500 MPa)

Na základě konceptů a taktovacího času pro vás vypracujeme řešení, které můžeme kombinovat robotické pracoviště stejně tak platformu speciálních portálových svařovacích lisů.

Nabízíme svařovací systémy na klíč, včetně svařovacích zdrojů, odsávání, manipulace a dopravy dílů, komplexních svařovacích přípravků.

Nechte se přesvědčit našimi koncepty.

Jako člen obdržíte zdarma přistup k našemu informačnímu letáku a k prezentaci CD/KE-svařování ve formátu PDF v sekci Ke stažení.

Registrujte se zdarma